نحوه بازی با کودکان

نویسنده : مجید عبداللهی ۱۱:۴۰:۲۱ ۱۴۰۲/۰۴/۰۳

نحوه بازی با کودکان

والدین برای انتخاب بازی کودکانه در خانه حساسیت نشان میدهند تا با این بازی ها بتوانند اموزش هایی نیز به کودک خود بدهند.باید بدانید کودکان در حین بازی از نیروی ذهن و بدن خود استفاده میکند و بازی برای انها فرایند هدفمند است.وانچه جالب است و شاید ما نیز باید از کودکان یاد بگیریم این است که نتیجه بازی برای انها اهمیت ندارد بلکه کودک باید از روند انجام ان لذت ببرد. انچه در بازی با کودک اهمیت پیدا میکند این است که باید پدر و مادر ها بازی و اسباب بازی های متناسب با سن خود را انتخاب کنند که در زمان بازی با کودک باید با حوصله باشید وزمان کافی برای بازی کردن را در نظر بگیرید قبل از اغاز بازی دغدغه های خود را کنار بگذارید و اگر زمان محدودی برای بازی کردن دارید قبل از شروع مدت بازی را برای فرزندتان مشخص کنید.توجه داشته باشید طرف مقابل شما فرزندتان است که باید بازی و نقش ها را انتخاب کند دراین شما باید از گفتن باید ها و نباید ها اجتناب کنید.برای کنترل کودک و جلوگیری از اسیب های احتمالی لحن شما باید دوستانه و مقتدرانه و عاری از خشونت باشد. 

انواع بازی کودک 

طبق تعریف به هر فعالیت ذهنی ، جسمی و هدفدار چه فردی و چه گروهی ک موجب لذت و براورده شدن نیازهای کودک شود بازی گفته می شود .بازی های کودک انواع مختلفی دارند. کودکان متناسب با رشد خود بازی های مختلفی انجام می  دهند ودر طی روند تکاملی خود از بازی ها جسمی و عاطفی به سمت بازی های ذهنی و خلاقیتی پیش می روند.بازی های جسمی پیش زمینه بازی های ذهنی هسنتند و با زی های ذهنی با تحریک قوه تخیل همینطور خلاقیت کودک موجب میشوند تا قدرت حل مسئله در کودک تقویت شود.

بازی های آموزشی

هرچند که تمامی بازی ها قدرت اموزشی برای کودکان دارند اما در این میان بازی هایی هستند که با هدفی مشخص و برای اموزش مهارتی خاص طراحی شده اند.

 شما میتوانیداز طریق بازی به کودکان رنگ ها، شکل ها ،اجسام ها و نسبت های خویشاوندی و شغل ها را اموزش دهید.اسباب بازی هایی  نیز در بازار وجود دارد به مانند سطل هایی ک کودک باید مکعب دایره و مثلث را در جای خود قرار دهد یا رنگ ها را مشخص کند .

بازی های سازنده

یکی دیگر از بازی های کودکان بازی های سازنده یا خلاق است. در بازی سازنده کودکان  از اشیا  و اسباب بازی ها ...برای ساختن یک چیز خاص استفاده میکند.

بازی های نمادین 

.بازی های نمادین به بازی هایی گفته میشود ک کودک شیء ای را به وسیله یا موجود دیگری شبیه می کند.در بازی های نمادین کودک سعی می کند با وسایل و ابزاری که در پیرامونش هست ارزوها و رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کند.

اسباب بازی 

اسباب بازی چوبی دسته محبوبی از اسباب بازی‌ها است که همیشه مورد توجه پدر و مادر به خصوص در خرید سیسمونی بوده است. بطور کلی اگر پدر یا مادر شده‌اید یا در اطرافیان شما کودکی متولد شده است، حتما با موضوع خرید اسباب بازی مواجه بوده یا هستید. اسباب بازی صرفا برای سرگرمی کودک نیست و نقش بسیار مهمی در رشد شخصیتی کودک دارد. اینکه چه اسباب بازی با چه معیارهایی انتخاب شود مسئله بسیار مهمی است و شما باید در هر مرحله از رشد کودک بتوانید اسباب بازی و سرگرمی مناسب سن او را تهیه کنید.

در بین انواع اسباب بازی پلاستیکی و فلزی در بازار، اسباب بازی چوبی سالم‌ترین و بهترین دسته انواع اسباب بازی را تشکیل می‌دهند. از انواع المان‌های دکوری اتاق کودک گرفته تا وسایل سرگرمی حرکتی و اسباب بازی‌ها و اکسسوری‌، همه و همه را می‌توان با

زیباترین و با کیفیت‌ترین حالت در دسته اسباب بازی چوبی پیدا کرد..

مجموعه ی بلوط سبز یکی از تولید کنندگان اسباب بازی چوبی است که اقدام به تولید اسباب بازی های با اهداف آموزشی و سرگرمی با رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی میکند.

درباره نویسنده

مجید عبداللهی

مجید عبداللهی

وبلاگ فروشگاه اسباب بازی چوبی بلوط سبز

مطالب مرتبط